• Senkroncu.Com Yeni Tasarımı İle Karşınızda!
  • İstek, Öneri ve Şikayetlerinizi Bizlere Bildirebilirsiniz.
  • Senkroncu.Com Yönetim Takımına Yeni Arkadaşlar Aranmaktadır.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: Mystery of the Plates - Plakaların Gizemi
Gösterim Stili
#1
Mystery of the Plates - Plakaların Gizemi

[Resim: Ransei.png]

Ransei bölgesi. Henüz yeryüzünde mistik güçler ve yaratıklar yaygın değil iken Aurora Kasabasında Lord Alpha doğmuştur. Babası Baoba kasaba lideridir ve annesi Emma saygı gören bir şifacıdır. Birde en yakın arkadaşı Delta vardır.

Bölüm I: Yıldız Yağmuru

He rşeyin değiştiği güne gidelim, yıldızların düştüğü gün. Yaklaşık sabah altıda yaşanmıştı. Alpha yer sarsıntıları ve gürültülerle yataktan fırladı. Bay Baoba eve geldi ve gayet sakin bir şekilde ''Hadi ne duruyorsunuz. Sığınağa gitmeliyiz.'' dedi. Tüm kasaba Baoba bu sığınağı yaparken kızıyordu ''Boşuna masraf.'' diyorlardı. Ama bugün hepsi fikrini değiştirmişti.

Bir lider olarak Bay Baoba insanları sakinleştirdi ve Bayan Emma yaralı olanlara yardım etti. Alpha ise canından çok olanları düşünüyordu. Gökyüzü rengarenk ışık dalgaları ile kaplıydı. Yıldızlar yeryüzüne düşüyordu. En sonunda renkler düştü. En ortalarından beyaz bir yıldız kasabanın yakınlarına düştü. Alpha yıldızın düştüğü yere doğru gitmeye başladı. Bay Baoba arkasından her ne kadar bağırsa da durmadı. Delta ''Bay Baoba siz merak etmeyin. Ben onun peşinden giderim.'' dedi ve peşinden koşmaya başladı. Yıldızın düştüğü yere vardıklarında buldukları tek şey tuhaf bir çarktı. Biraz hayal kırıklığına uğramışlardı. Çarkı kaldırmak için dokunduklarında zihinlerinde bir ses ''İnsan oğulları Alpha ve Delta. Yardımınıza ihtiyacım var. Kaybolan on altı plakayı bulup geri almalısınız. Bu tür güçler insan oğullarının eline geçmemeli. Size yardım etmesi için bir arkadaşımı gönderiyorum. Daha fazla enerjim kalmadı geri kalanında Mew size yardım edecektir.'' dedi. Çarkın içinden pembe bir yaratık ortaya çıktı. Alpha ve Delta'nın etrafında dönerek uçuyor ve sadece ''Meew. Mew Mew.'' diyordu. Koca çark küçülmüştü ve Mew'in boynuna kolye olmuştu. Ne yapacakları bilemiyorlardı.

Kasabaya geri döndüler ama Mew'i gizlemenin yolunu bulmalıydılar. Çalılardan saç yapıp giysi giydirmeye çalıştılar fakat nafile. Giysiler çok büyük geliyordu. Sonra Mew güzel genç bir kıza dönüştü. Alpha ve Delta hem kızın güzelliğine hemde bunu nasıl yaptığına şaşırıp kalmıştı. Şimdi giysilerin içine tam sığıyordu. Mew ''Bu niye daha önce aklıma gelmedi. Salak Mew! Şimdi konuşabiliriz. Ben Mew tanıştığıma memnun oldum.'' dedi. Tabi Alpha ve Delta ağzı açık hiç bişey diyemediler. Bay Baoba geldi ve ''Siz ikiniz ne yaptığınızı sanıyorsunuz. Daha oğlunu kontrol edemeyen biri nasıl bir liderdir.'' dedi. Sonradan genç bayanı fark edince ''Bağışlayın hanımefendi. Sizi fark etmemiştim. İyi misiniz?'' dedi. Mew ''Evet. Bu iki cesur genç hayatlarını tehlikeye atıp bana yardım ettiler. Ne kadar teşekkür etsem azdır.'' dedi. Bay Baoba'nın sinirinden eser kalmadı ve ''Bizim gençler çok yardımseverdir. Aferin oğullarım.'' dedi. Alpha ''Baba bu hanımefendi ... ıı...'' ne diyeceğini bilemedi ve yine Mew ''Hanımefendi Mew! Tanıştığımıza memnun oldum.'' diyerek bir kez daha olayı kurtardı.

Hep birlikte sığınağa geri döndüler. Kasabanın uzak köşelerinden gelenler vardı ve yaralılardı. Mew ''Afedersiniz. Size yardım edebilirim ama lütfen sakin olun.'' dedi. Elleri ışıl ışıl parladı ve ışıktan bir çan oluştu. Çan çaldıkta yaralar iyileşti. Annem Emma ''Çok teşekkürler. Benim adım Emma bu kasabanın şifacısıyım.'' dedi. ''Bende Mew! Bu yakınlardaydım ve bu iki genç bu felakette bana yardım etti, bende yardım etmek istedim.'' dedi Mew. Emma ''Daha önce hiç böyle bir mucize görmemiştim.'' derken sözleri köyün en yaşlısı ve bilgesi Cuckoo Dede tarafından kesildi. ''Bu mucize filan değil. Bu kara büyü! Bu cadı hepimizin ruhlarını kirletti.'' dedi. Onun sözlerine tüm kasaba inanırdı, o ana dek Alpha ve Delta bile. ''Ruhlarımızı temizlemek için onu kazıkta yakıp küllerinde yıkanmalıyız.'' dedi. Mew ''Sizler nankörsünüz. Nankör! Size şimdi kara büyüyü gösteririm!'' dedi ve ellerinde ışık bu sefer karanlıktı. Parıltısı bile mordu. Karanlıktan bir küre oluşturdu ve fırlatmaya hazırlanıyordu. Alpha önüne geçti ve ''Mew dur!'' dedi. Mew'in karanlığı geri çekildi. Delta ''Mew bizi sadece buradan çıkar. Sana yardım edeceğiz.'' dedi. Bir kaç saniyelik sessizlikten sonra Bayan Emma ''Siz neden bahsediyorsunuz? Nereye gidiyorsunuz?'' dedi. Alpha ''Görüşürüz anne, baba.'' dedi ve Mew sol elini Alpha'nın, sağ elini Delta'nın omzuna atıp üçünü kasabanın dışına ışınladı.

Mew ''Üzgünüm çocuklar. Sizi bu işlere bulaştırmak istemezdim. Ayrıca bu saçlar çok kaşındırıyor. Eski halime döneyim artık.'' dedi. ''Yaratık haline dönüşmek zorunda mısın!'' dediler. ''Heeey! Bir ağaç kostümü giy ve onunla dolaşmayı dene bakalım. Rahat hissedecek misin?'' dedi Mew ve yaratık haline dönüştü. Alpha ve Delta Mew'in peşinden gün batımına doğru koşarken bu bölüm biter...
 
Alıntı
Teşekkür Edenler: Mewtwo , Zero , LuigiSameta
#2
Bu Çok Güzeldi Sanki Yabancı Bir Sitede Arceus Hakkında Yazılan Bir Hikayenin Türkçe ye Çevrilmiş Olarak Burada Paylaşmışsın Pokemon Yazarlarından Alıntı Yapılmış Gibi. Smile Yalnız Burada Senin Yazdığına Bir Kelime İle Anladım ( Sevinçten bi kaç saniye durup sırıttıktan sonra koşmaya devam ettim. ) burada sırıtmak kelimesi yabancı sitelerde gülümsemek olarak kullanılırdı. Big Grin Tamamiyle Sana Ait Olduğunu Anladım. Teşekkürler Devamını Bekliyorum
Linkleri görebilmek için Üye Olmanız gerekmektedir. Linkleri görebilmek için Üye Olmanız gerekmektedir.
 
Alıntı
Teşekkür Edenler: Bil@l
#3
Konusunu beğendim, devamını merak ettiren bir giriş olmuş. Devamını merakla bekliyorum Smile Karakter alımı gibi bir şey yapıyorsan da her zaman gönüllü olabilirim Big Grin
[Resim: tumblr_mq7cxltOmT1qjwfnmo1_500.gif]
[Resim: tumblr_mayw4eEpjU1rbzd35o1_500.gif]
 
Alıntı
Teşekkür Edenler:
#4
Çok güzel . Devamını bekliyorum Smile
 
Alıntı
Teşekkür Edenler:
#5
İlk bölümü değiştirdim. Benim internetim gitti yiğenin laptobunu ödünç aldım ve yazdım. Fırsat bulursam ikinci bölümü yazıcam.

Kendi çizdiğim resimleri filanda ekleyebilirsem koyucam. Karakterleri aklınızda canlandırmanızı kolaylaştırması için.

2. Bölümde: Alpha, Delta ve Mew ilk plakaya doğru yola koyuldular. Gelecek durak Ignis Krallığı. Cheers

Ve ayrıca size soru. Birinci bölümde Mew'in kullandığı hamleler nelerdir? (4 tane)
 
Alıntı
Teşekkür Edenler:
#6
konu baya değişik bende beğendım Big Grin
 
Alıntı
Teşekkür Edenler:
#7
Süperdi Tebrikler ^^ Kahraman Alımı Tarzı Bir Şeyler Yapıcakmısın İleride

Saldırılar: Shadow Ball,Transform,Heal Bell Vede Transport Dimi ^^
 
Alıntı
Teşekkür Edenler: Bil@l
#8
(03/04/2013, 22:06)Serseri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için Üye Olmanız gerekmektedir.Süperdi Tebrikler ^^ Kahraman Alımı Tarzı Bir Şeyler Yapıcakmısın İleride

Saldırılar: Shadow Ball,Transform,Heal Bell Vede Transport Dimi ^^

Doğru Big Grin İlginin çoğalması ile yazmaya devam ediyorum...

Bölüm II:Ignis Krallığı Part I

Alpha, Delta ve Mew ilk plakayı bulmak için yola çıkmışlardı. Buldukları beyaz yıldız yani plaka çarkı onlara bir pusula gibi yol gösteriyordu. Delta ''Kuzeyi gösteriyor. Eğer böyle devam edersek Ignis Krallığına varırız.'' dedi. Alpha ''Daha önce gittin mi?'' diye sordu. ''Babam ile ben bir keresinde bina yapımında kullanmak için volkanik kayalar almaya gelmiştik. Sıcak bir krallık.'' diyerek cevapladı Delta. Alpha'nın dikkati ise çoktan Mew'e gitmişti. Neydi bu tuhaf ama şirin yaratık. İkisi de merak ediyordu fakat Alpha en sabırsız olandı. ''Mew! Sen nesin?'' diye sordu. Ağzından çıkanın ne kadar kaba olduğunun farkındaydı. Durdular, Mew insan formuna döndü ve ''Ben bir Pokémon'um. Buraya neden geldim diye soruyorsanız bizim boyutumuzda bir savaş çıktı. Sizin şu duyduğunuz sese, liderimiz Arceus'a karşı ayaklandılar. Her şeyin kontrolünün onda olduğunu ve özgür olmak istediklerini söylediler. Savaş boyutumuzun neredeyse tümünü harap etti. Arceus daha fazla zarar vermek istemedi ve kendini buraya, yeryüzüne gönderdi. Ama geçiş sırasında saldırıya uğradı. Düşmanları ''O bir korkak sizi bırakıp kaçacak.'' diyerek Arceus'un tarafındakileri kandırdı ve ayaklandırdı. Boyutlar arasında geçerken hasar aldı ve enerjisi on yedi parça olarak ayrıldı. Sizin bulduğunuz bu çark ana parçaydı. Diğer boyutta halen Arceus'a inanan çok az Pokémon kalmıştı. Düşmanları benim peşimdeydi. Arceus gittikten kısa bir süre sonra bir portal belirdi ve beni kurtardı. Arceus yolda olan bitenleri anlattı ve yardım etmemi istedi. Bende yardım etmek için geldim. Hem artık orada mistik enerji yok, eğlencede yok.'' dedi. Alpha ''Demek sizlere Pokémon deniliyor.'' dedi. Lafı plaka çarkının çınlaması ile kesildi. Mew ''Bir sorun var. İnsanlar plakanın gücünü kullanıyorlar.'' dedi. Hızlandılar.

Ignis Krallığının girişindeki açık pazara geldiler. Pazarda bir dedikodu esip geçiyordu ''ateş çocuk'' diye. Söylenenlere göre bu çocuk ateşle oyuncak gibi oynuyormuş. Mew ''Anlaşılan Ateş Plakasını bulduk.'' dedi. Delta tezgahlardan birine yaklaşıp sordu ''Nerede bulabiliriz bu ateş çocuğu?''. Tüccar ''Bilemiyorum. Paran var mı?'' dedi. Mew ikisini itip öne çıktı ve ''Zamanımızı harcamada cevap ver!'' dedi. Tüccar gülerek ''Sen ne yapabilirsin ki?'' dedi. Mew'in yapıştırdığı okkalı tokat ile sessizlik bulutu kapladı etrafı. Tüccarın yanağı kıpkırmızı oldu ve parmağıyla dağı göstererek ''Zamanın çoğunu yukarıdaki volkanda geçirir.'' dedi. Mew hiçbir şey olmamış gibi ''Teşekkürler.'' deyip geçti.

Volkana çıkarken Alpha ve Delta'nın pestili çıkarken Mew seke seke ilerliyordu. Sonunda volkanın tepesine vardılar. Alpha ve Delta kendilerini yere attılar. Volkanın uçurumunda biri meditasyon yapar gibi oturuyordu. Mew ''Hey!'' dedi. Çocuk ayağa kalktı ve...
 
Alıntı
Teşekkür Edenler: DarKnight
#9
Vay Canına Çok İyiydi Big Grin Tebrikler ^^
 
Alıntı
Teşekkür Edenler:
  


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi