• Senkroncu.Com Yeni Tasarımı İle Karşınızda!
  • İstek, Öneri ve Şikayetlerinizi Bizlere Bildirebilirsiniz.
  • Senkroncu.Com Yönetim Takımına Yeni Arkadaşlar Aranmaktadır.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: Naruto Bitiyor !
Gösterim Stili
#1
Mangakasının dediği gibi Baruto bitecek Mangasının bu yıl içersinde bitmesi düşünülüyor .Ama anime 2015'de bitecek filler sağolsun ^^ Big Grin Yalnız bitmeme ihtimalide var yapımcı Masashi Kisamoto Dikkat devamı Spoiler içerir . Madarayı nasıl öldüreceğini unutmuş . ( Not: Cahillik başa bela Big Grin )


Buda Kishimoto'nun röportajı .


Dünyanın en popüler mangalarından birinin yaratıcısı olmak nasıl hissettiriyor?

Aslında devamlı seri üzerinde çalıştığım ve çok nadir dışarı çıktığım için dünya genelinde serinin bu kadar popülerleşmesinin pek farkına varamıyorum. Sanki benimle bir alakası yokmuş gibi.Ya Jump Festa gibi etkinliklere katıldığınızda?

Evet, böyle etkinliklere geldiğimde biraz hissediyorum. Dünyanın pek çok ülkesindeki insanlardan farklı dillerde mailler alıyorum. Bu bana bir ipucu veriyor ama serimin bu kadar popüler olduğunu hissetmiyorum.Eğer en başa dönme ve kendinize bir tavsiyede bulunma imkanınız olsaydı, bu ne olurdu?


Herhalde “İleride genişletebileceğin daha fazla konu kat yoksa başın belaya girer” gibi bir şey olurdu.Bu yoğun programınızda aile hayatınıza zaman ayırabiliyor musunuz?

Ailem benim için çok önemli. Doğum günleri, noel gibi özel günleri onlarla beraber geçirmek istiyorum ama manga çizmek gerçekten çok zaman alıyor. Geceleri genelde stüdyoda manga çizerken geçiriyorum. Diğer manga sanatçıları ünlü olduklarında fazlasıyla yardım alabilirler ama Shonen Jump mangakaları neredeyse bütün işi kendileri yapıyor. Bu benim için de geçerli. Bu yüzden ailemden feragat edip, işime yoğunlaşmam gerekiyor. Bu yüzden çocuklarım isyankar olursa diye endişe duyuyorum.Mangaka olmak isteyen birinin en önemli özelliği ne olmalıdır?


Bunun “cesaret” olduğunu söyleyebilirim. Mangaka olmak demek gayretli olmanız gerektiği anlamına gelir. Japonya’da mangaka olmak isteyen çok insan var ama cesareti olanlar bunu başarabiliyor. Yetenek de önemli elbette ama bence daha esas olan cesaret.10 yıldan sonra da devam etme tutkunuzu nasıl sürdürüyorsunuz?

Bu kadar bağlı olmamın nedeni, manga çıkarmanın yapabileceğim tek şey olması. Bunu kaybetmekten korkuyorum ve bu cesarete bağlı bir şey. Devam etmemi sağlayan da bu korkum. Değişmek istemiyorum.
Ara verip birkaç gün çizmediğinizde ne hissediyorsunuz?Dürüst olmam gerekirse ara verdiğim zamanlarda “çizmem gerek” hissini artık yaşamıyorum. Ancak uzun bir ara verip 3 gün boyunca çizmezsem endişeleniyorum. Vaktimi boşa harcamamam gerektiğini hissediyorum. Sanırım bu benim için bir saplantı oldu.
Weekly Shonen Jump’ın daha önceki İngilizce yayınlarında yayınlanan Mario ve Bench gibi one-shotlar yaptınız. Bunlar sadece eğlence amaçlı mıydı, yoksa bir sonraki manganız için bir test miydi?


Bir parçası eğlence için ama daha çok editörler yaptırdığı için. (Burada Kishimoto biraz alaycı bir cevap veriyor.) Naruto’daki onca yıldan sonra hızlı bir değişimdi ama Naruto’yu hazırlarken onlar üzerinde de çalışıyordum. Yani kafam çok altüst olmadı.Mario’yu araştırmak için New York’a gittiniz mi?Gitmek istedim ama yapamayınca elimden geldiğince New York ile ilgili içerikleri buldum. Eminim oranın yerlileri “Bu da ne be?” diyeceklerdir. Orada tahterevalliler var mı onu bile bilmiyorum.
Karakterlerinize ilham veren arkadaşlarınız ya da ailenizden birileri var mı?

Bir bakalım… Naruto’nun annesi Kushina biraz benim anneme benziyor. O da biraz ürkütücü. (Kishimoto espri yapıyor.)Bir sayfayı bitirmek ne kadar sürüyor?

Çizmek 90 dakika gibi bir şey sürüyor. Sonra 45 dakikadan 1 saate kadar değişen tonlama oluyor.
Sasuke hakkında ne düşünüyorsunuz? İyi mi, kötü biri mi?

Sasuke aslında yaptığının iyi ya da kötü olduğunu düşünmeyen çok saf biri. Sadece ne isterse onu yapıyor ve bu diğerlerine bela getiriyor. Sadece kendini düşünen biri. Bazıları, ailesinin intikamını almak ve abisinin amaçlarını öğrenmek gibi yaptıklarının iyi olduğunu düşünebilir. Ancak arayışlarında diğerlerini belaya sokuyor, bu taraftan kötü. Yani açıkça söylemek zor. Kendini düşünen, kendi amaçları doğrultusunda hareket eden biri için ne iyi ne de kötü diyebilirim. Sadece saf.Kakashi’nin maskesinin altındaki yüzü görebilecek miyiz?


Ortaya çıkarmak istiyorum. Sadece henüz nasıl yapacağımdan emin değilim. Bunu mangada da, yeni gelecek anime filminde de yapabilirim ama henüz planlamadım. [İnşAllah görürüz ]En çok hangi karakterin gelişimi size sürpriz oldu?

Naruto diyebilirim. Naruto en baştan beri gelişiyor ama şimdi herkes onu kabul ediyor ve bu kabul edilme daha da gelişmesine neden oluyor.Naruto dışında hangi karakter iyi bir Hokage olur?Bence… (burada Kishimoto biraz düşünüyor) Harika, Hokage olmaya değer bir karakter buldum ve adını hatırlayamıyorum! Heh, Konohamaru! Üçüncü Hokage’nin torunu. Bence iyi bir Hokage olabilir.
Peki Kiba?


Kiba? Şey, köpekleri gerçekten seviyor. Edo zamanlarında köpekleri seven bir Shogun vardı. Köpeklere zarar veren insanları öldürtürdü. Kiba öyle olabilir.
Naruto’yu bitirir bitirmez yapacağınız ilk şey ne olacak?

Yapacağım ilk şey her ne kadar 10 yıl çok geç olsa da balayına gitmek olacak. Hala gidemedim. Balayı istiyorum! (Not Şoktayım Big Grin )Naruto’da neler olacağına dair hayranlarınıza bir mesajınız var mı?

Naruto sona yaklaştı ve umuyorum ki güçlü bir mesajla bitirebileceğim. Sonuna kadar herkes takip ederse çok memnun olurum. Bundan sonra yeni bir şey yapabilirim, umarım insanlar onu da takip eder. Naruto’yu ikna edici bir şekilde tamamlamayı planlıyorum, lütfen hevessle bekleyiniz.


Not : Röportaj alıntıdır . Parantezdeki notlar benimdir Big Grin
Başın öne eğilmesin
Aldırma Kartal aldırma
Başın öne eğilmesin
Aldırma Kartal aldırma
En büyük sen değil misin?
Aldırma Kartal aldırma
Aldırma Kartal aldırma
Kartal aldırma
Dışarda 100 bin taraftar
Bir gün ağlar bir gün coşar
Dışarda 100 bin taraftar
Bir gün ağlar bir gün coşar
Seni bu sesler oyalar
Aldırma Kartal aldırma
Aldırma Kartal aldırma
Kartal aldırma
 
Alıntı
Teşekkür Edenler: abdullahmabel
  


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi