• Senkroncu.Com Yeni Tasarımı İle Karşınızda!
  • İstek, Öneri ve Şikayetlerinizi Bizlere Bildirebilirsiniz.
  • Senkroncu.Com Yönetim Takımına Yeni Arkadaşlar Aranmaktadır.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: Türkçe Ses Dosyaları..
Gösterim Stili
#1
Günümüzde hemen hemen tüm animasyonların, serilerin ve filmlerin mkv taşıyıcılı olan sürümleri mevcut. Mkv'lere ses eklemek, çıkartmak vb. gibi işlemler çok basit, dolayısı ile Türkçe dublajlı filmler ve serilerin özellikle tv kayıtlarını değerli kılan aslında içerisinde bulundurduğu Türkçe dublajıdır. Rip ile birlikte dual yapılarak verilmesinin sebebi, bir çok kullanıcının senkron yapmayı bilmemesi veya ses ekleyip çıkartması gibi basitte olsa teknik konuları bilmemesi olabilir. Fakat bu konuları bilen arkadaşlar artık çoğunlukta olduğundan, dublajlarında ayrı bir altforumda verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Ripin her türlü kalitede olanını bulmak, torrent veya http üzerinden kolaydır, zor olan her zaman dublajını bulmaktır. Üstelik sadece ses dosyalarını paylaşmak ripe göre çok daha kolaydır, boyut ve zaman açısından. Muhafaza etmekte kolaydır, boyutları düşük olmasından dolayı. Şuanda ben elimdeki değer verdiğim serilerin ve filmlerin seslerini ayrı olarak farklı yerlerde saklamaya başladım, bunu daha önce yapmadığım için terabaytlarca veriyi kaybettim (HDD'lerin çökmesinden dolayı), şuanda kaybettiğim verileri orijinal dillerinde bulabiliyorum hala, fakat kaybettiğim dublajlarımı bulmam mümkün değil, eşe dosta dağıttığım varsa anca bazılarını geri toplayabildim.

Diyeceğim o ki, bu konuda bazı şeylerin netten tamamen kaybolmaması açısından, ayrı bir kısımda sadede ses dosyalarının paylaşılması çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca bu konuda bireysel değil daha evrensel düşünmek gerekir, belirttiğim gibi bazı değerlerin tamamen kaybolmaması için. Bu düşünceye sahip olmasaydım ve elimdekileri zamanında senkronlayıp paylaşmasaydım, bu seriler ne nette bulunabilirdi nede benim hdd'ler çöktükten sonra bazı değerli serileri geri toplayabilirdim.

Eldeki dublajların değerini iyi bilmek adına böyle bir altforum açılmasını rica ederim. İyi günler...
 
Teşekkür Edenler: Senkroncu , serseri1903 , onuuzme
#2
İsteğiniz mantıklı bizim açımızdanda iyi olur.

Üyeler için ses dosyalarının paylaşılabilecegi bir bolum açabiliriz.
Yanlız yonetim ses dosyası paylaşımıyla ugrasmaz çünkü senkronu yapılmış ses dosyasınınaçık halde paylaşımı bir çok siteye gündoğuracagi gibi çalıntı paylaşımla baş edemeyiz.

Bu arada artık ses dosyalarına ufak birses ekliyecegim tam sesin içine calıntılara karşı yeni önlem Wink

A37ve A37ve A37ve A37ve A37ve
 
Teşekkür Edenler: TRNRip , Silver X , PLaNaRia , serseri1903
  


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi